O nas

Nasze służby

Pan Bóg zaprojektował Kościół jako "powszechne kapłaństwo". Oznacza to, że każdy nowonarodzony członek Kościoła ma bezpośrednią relację z Bogiem. Każdy jest odpowiedzialny za osobistą modlitwę i odbieranie Słowa.

Każdy również powinien uczestniczyć w "budowaniu ciała Chrystusa" 1 Pt. 2:5. Dzieje się to m.in. poprzez uczestnictwo w różnych, potrzebnych służbach. Służby te są skuteczne, gdy są kierowane przez ludzi cieszących się zaufaniem, pełnych Ducha Świętego i mądrości Dz. Ap. 6:3.


 


Szkółka niedzielna

osoba prowadząca:
Magdalena Balcerak

Celem Szkółki jest nauczanie dzieci prawd biblijnych, poznawanie Boga oraz doprowadznie ich do podjęcia najważniejszej decyzji – oddania swego życia Panu Jezusowi. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli oraz wolontariuszy, którzy wkładają całe swoje serce, by poprez Słowo Boże i przykład swojego życia przybliżyć dzieci do Boga.

W chwili obecnej opieką Szkółki objętych jest około 25 dzieci w 4 grupach wiekowych, każda grupa posiada osobną salę katechetyczną.

Grupy te przedstawiają się następująco:

GRUPA PRZEDSZKOLNA
     zajęcia odbywają się w niedzielę podczas nabożeństwa;
GRUPA SZKOLNA MŁODSZA (1-3 klasa)
     zajęcia odbywają się w niedzielę podczas nabożeństwa;
GRUPA SZKOLNA STARSZA (4-6 klasa)
     zajęcia odbywają się podczas nabożeństwa;
GRUPA GIMNAZJALNA
     zajęcia odbywają się podczas nabożeństwa oraz w piątki o godz. 19:00

Nasz punkt katechetyczny jest zarejestrowany w Kuratorium Oświaty i Wychowania.

Podczas zajęć dzieci poznają historie biblijne, odgrywają scenki, malują. Nauczyciele zwracają szczególną uwagę na ich zdolności, którymi obdarzył ich Bóg i strajają się wykorzystywać je w trakcie zajęć. Jest też czas na wspólne uwielbienie Boga poprzez śpiew i modlitwę.

Poza zajęciami, które odbywają się podczas nabożeństwa, dzieci angażują się w działania kościelne. W ostatnim czasie została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla dzieci ze świetlicy „Fabryka Uśmiechu”. Piekliśmy ciastka, wykonywaliśmy kartki i ozdoby świąteczne, za które zbieraliśmy datki. Wystawiamy także co jakis czas krótkie przedstawienia, w których dzieci mogą zaprezentowac swoje talenty (gra aktorska, gra na różnych instrumentach, śpiew).

Słowo Boże jest jak ziarno, które odpowiednio pielęgnowane przemienia się w piękną roślinę i wydaje wiele owocu. Naszym celem, jako nauczycieli, jest sianie i troska o to, by sala, w kórej prowadzimy zajęcia była ogrodem dziecięcych serc, gotowych do służenia Bogu.


 

Grupa młodzieżowa Z10

osoba prowadząca:
Piotr Czauderna, Krzysztof Anuszkiewicz

To grupa gimnazjalistów, ludzi ze szkoły średniej i studentów i młodych, których największym pragnieniem jest poznawanie i doświadczanie Żywego Boga oraz dzielenie się tym co robi On w naszym życiu nacodzień. Spotykamy się w różnych miejscach, robimy różne rzeczy, staramy się być aktywnie zaangażowani w różne ciekawe inicjatywy. Życie jest zbyt fascynujące by stać w miejscu i żyć dla siebie stąd też bliskie są nam słowa Ewangelisty Jana: „Kochajcie nie słowem i językiem, ale czynem i prawdą".Grupa młodych dorosłych Z10

osoba prowadząca:
Staszek i Paulina Marek

To grupa studentów i młodych, pracujących już ludzi, których największym pragnieniem jest poznawanie i doświadczanie Żywego Boga oraz dzielenie się tym co robi On w naszym życiu nacodzień. Spotykamy się w różnych miejscach, robimy różne rzeczy, staramy się być aktywnie zaangażowani w różne ciekawe inicjatywy. Życie jest zbyt fascynujące by stać w miejscu i żyć dla siebie stąd też bliskie są nam słowa Ewangelisty Jana: „Kochajcie nie słowem i językiem, ale czynem i prawdą".


Modlitwa

osoba prowadząca:
Wojciech Powirski, Sławomir Foks

W przygotowaniu...


Muzyka

osoba prowadząca:
Katarzyna Kiklewicz

„Spiewajcie Panu pieśń nową
Na chwałę Jego w zgromadzeniu wiernych"
Psalm 149;1

Grupa muzyczna to ludzie, którym Pan Bóg położył na sercu muzykę jako formę uwielbienia i modlitwy. W ten sposób chcemy służyć Bogu i kościołowi.


Kawiarenka

osoba prowadząca:
Iwona Milewska,

Kawiarenka to miejsce spotkań. Przestrzeń, która sprzyja kontynuowaniu społeczności z ludźmi po nabożeństwie. Jest to miejsce rozmów z nieznajomymi, znajomymi oraz przyjaciółmi, miejscem gdzie także widać więzi jakie nas łączą, nas – członków kościoła. Kawiarenka daje możliwość spędzenia jeszcze kilku chwil przy rozmowie, które dodatkowo może umilić kawa lub herbata, domowe ciasto lub inny smakołyk. A fukcjonowanie kawiarenki to połączone siły i chęci wielu osób, która są chętne dołożyć cząstkę siebie.


Biblioteka

osoba prowadząca:
Katarzyna Trzeszkowska

Nasza biblioteka znajduje się na piętrze, przy kawiarence. Możecie znaleźć tam cały regał wyselekcjonowanych książek ze świetnym przesłaniem. Szczególnie polecane pozycje znajdziecie w Z10 INFO. Serdecznie zapraszamy!


Informator Z10

osoba prowadząca:
Zuzanna Milewska i info@zagorna10.pl

Informator Zagórniany powstał dla Was, wydajemy go w każdą niedzielę, czeka na Was w kościele na Zagórnej. Zawsze można też zajrzeć do niego na naszej stronie www - INFORMATOR Z10.


Nagłośnienie / Nagrywanie

osoby prowadzące:
Daniel Ewertowski, Jakub Świetlicki

— Nagłośnienie wydarzeń na Zagórnej
— Nagrywanie nauczania na potrzeby strony internetowej


Projekty graficzne

osoby prowadzące:
Anna i Łukasz Małojło, Mateusz Kowalski

— Prowadzenie strony internetowej
— Prowadzenie strony Zagórna 10 na Facebooku
— Skład i druk INFORMATORA Z10
— Projektowanie okazjonalnych druków i grafik na potrzeby Zboru


Strona internetowa

treści:
Sławomir Foks, Anna Małojło, Łukasz Małojło

projekt graficzny:
Kasia Muranty-Sawicka, Łukasz Sawicki
grafika@zagorna10.pl

web developer:
Paweł Fober
pawel@fober.pl

administrator sieci:
Janusz Sobiech
admin@zagorna10.pl