Służby

Nasze służby

Pan Bóg zaprojektował Kościół jako "powszechne kapłaństwo". Oznacza to, że każdy nowonarodzony członek Kościoła ma bezpośrednią relację z Bogiem. Każdy jest odpowiedzialny za osobistą modlitwę i odbieranie Słowa.

Każdy również powinien uczestniczyć w "budowaniu ciała Chrystusa" 1 Pt. 2:5. Dzieje się to m.in. poprzez uczestnictwo w różnych, potrzebnych służbach. Służby te są skuteczne, gdy są kierowane przez ludzi cieszących się zaufaniem, pełnych Ducha Świętego i mądrości Dz. Ap. 6:3.


 


Szkółka niedzielna

osoba prowadząca:
Magdalena Balcerak

Celem Szkółki jest nauczanie dzieci prawd biblijnych, poznawanie Boga oraz doprowadznie ich do podjęcia najważniejszej decyzji – oddania swego życia Panu Jezusowi. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli oraz wolontariuszy, którzy wkładają całe swoje serce, by poprez Słowo Boże i przykład swojego życia przybliżyć dzieci do Boga.

W chwili obecnej opieką Szkółki objętych jest około 25 dzieci w 4 grupach wiekowych, każda grupa posiada osobną salę katechetyczną.

Grupy te przedstawiają się następująco:

GRUPA SZKOLNA MŁODSZA (0-2 klasa)
     zajęcia odbywają się w niedzielę podczas nabożeństwa;
GRUPA SZKOLNA STARSZA (3-5 klasa)
     zajęcia odbywają się podczas nabożeństwa;
GRUPA SZKOLNA NAJSTARSZA (6-8 klasa)
     zajęcia odbywają się podczas nabożeństwa

Nasz punkt katechetyczny jest zarejestrowany w Kuratorium Oświaty i Wychowania.

Podczas zajęć dzieci poznają historie biblijne, odgrywają scenki, malują. Nauczyciele zwracają szczególną uwagę na ich zdolności, którymi obdarzył ich Bóg i strajają się wykorzystywać je w trakcie zajęć. Jest też czas na wspólne uwielbienie Boga poprzez śpiew i modlitwę.

Poza zajęciami, które odbywają się podczas nabożeństwa, dzieci angażują się w działania kościelne. W ostatnim czasie została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla dzieci ze świetlicy „Fabryka Uśmiechu”. Piekliśmy ciastka, wykonywaliśmy kartki i ozdoby świąteczne, za które zbieraliśmy datki. Wystawiamy także co jakis czas krótkie przedstawienia, w których dzieci mogą zaprezentowac swoje talenty (gra aktorska, gra na różnych instrumentach, śpiew).

Słowo Boże jest jak ziarno, które odpowiednio pielęgnowane przemienia się w piękną roślinę i wydaje wiele owocu. Naszym celem, jako nauczycieli, jest sianie i troska o to, by sala, w kórej prowadzimy zajęcia była ogrodem dziecięcych serc, gotowych do służenia Bogu.


 

Grupa młodzieżowa Z10

osoba prowadząca:

Ela Czerederecka, laura Kocińska, Daniel i Jessica Fenske, Pierre i Hanna Jutras

To grupa gimnazjalistów, ludzi ze szkoły średniej i studentów i młodych, których największym pragnieniem jest poznawanie i doświadczanie Żywego Boga oraz dzielenie się tym co robi On w naszym życiu nacodzień. Spotykamy się w różnych miejscach, robimy różne rzeczy, staramy się być aktywnie zaangażowani w różne ciekawe inicjatywy. Życie jest zbyt fascynujące by stać w miejscu i żyć dla siebie stąd też bliskie są nam słowa Ewangelisty Jana: „Kochajcie nie słowem i językiem, ale czynem i prawdą".Program Kształcenia Liderów "Tymoteusz"

osoba odpowiedzialna:
Sławomir Foks, Pierre JutrasGrupa młodych dorosłych Z10

osoba ospowiedzialna:
 

To grupa studentów i młodych, pracujących już ludzi, których największym pragnieniem jest poznawanie i doświadczanie Żywego Boga oraz dzielenie się tym co robi On w naszym życiu nacodzień. Spotykamy się w różnych miejscach, robimy różne rzeczy, staramy się być aktywnie zaangażowani w różne ciekawe inicjatywy. Życie jest zbyt fascynujące by stać w miejscu i żyć dla siebie stąd też bliskie są nam słowa Ewangelisty Jana: „Kochajcie nie słowem i językiem, ale czynem i prawdą".


Modlitwa

osoba prowadząca:
Sławomor Foks

Każdy wtorek, godz. 7:00 - 8:30


Muzyka

osoba prowadząca:
Krzysztof Wojciechowski

Grupa uwielbienia

„Spiewajcie Panu pieśń nową
Na chwałę Jego w zgromadzeniu wiernych"
Psalm 149;1

Grupa muzyczna to ludzie, którym Pan Bóg położył na sercu muzykę jako formę uwielbienia i modlitwy. W ten sposób chcemy służyć Bogu i kościołowi.


Kawiarenka

osoba prowadząca:
Iwona Milewska,

Kawiarenka to miejsce spotkań. Przestrzeń, która sprzyja kontynuowaniu społeczności z ludźmi po nabożeństwie. Jest to miejsce rozmów z nieznajomymi, znajomymi oraz przyjaciółmi, miejscem gdzie także widać więzi jakie nas łączą, nas – członków kościoła. Kawiarenka daje możliwość spędzenia jeszcze kilku chwil przy rozmowie, które dodatkowo może umilić kawa lub herbata, domowe ciasto lub inny smakołyk. A fukcjonowanie kawiarenki to połączone siły i chęci wielu osób, która są chętne dołożyć cząstkę siebie.


Biblioteka

osoba prowadząca:
Katarzyna Trzeszkowska

Nasza biblioteka znajduje się na piętrze, przy kawiarence. Możecie znaleźć tam cały regał wyselekcjonowanych książek ze świetnym przesłaniem. Szczególnie polecane pozycje znajdziecie w Z10 INFO. Serdecznie zapraszamy!


Informator Z10

osoba prowadząca:
Zuzanna Milewska i info@zagorna10.pl

Informator Z10 powstał dla Was, wydajemy go raz w miesiącu, czeka na Was w kościele na Zagórnej. Zawsze można też zajrzeć do niego na naszej stronie www - INFORMATOR Z10.


Nagłośnienie / Nagrywanie

osoby prowadzące:
Daniel Ewertowski, Marcin Supeł

— Nagłośnienie wydarzeń na Zagórnej
— Nagrywanie nauczania na potrzeby strony internetowej


Projekty graficzne

osoby prowadzące:
Anna i Łukasz Małojło, Mateusz Kowalski, Zuzia Milewska

— Prowadzenie strony internetowej
— Prowadzenie strony Zagórna 10 na Facebooku
— Skład i druk INFORMATORA Z10
— Projektowanie okazjonalnych druków i grafik na potrzeby Zboru


Strona internetowa

treści:
Sławomir Foks, Anna Małojło, Łukasz Małojło

projekt graficzny:
Kasia Muranty-Sawicka, Łukasz Sawicki
grafika@zagorna10.pl

web developer:
Paweł Fober
pawel@fober.pl

administrator sieci:
Janusz Sobiech
admin@zagorna10.plGrupy domowe

Grupy domowe:

 

Ursynów

Dominika i Daniel Ewertowscy

poniedziałek, godzina 18:00

telefon 734 173 966

Wawer (grupa męska)

Piotr Orlicz

ustalane na bieżąco, raz na dwa tygodnie, godzina 20:00

telefon 508 411 825

Wesoła

Kamila i Jacek Teterycz

piątek, godzina 19:00

telefon 603 403 424